خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

5/5 - (1 vote)

4 نوع دوخت پرکاربرد که در تولید پوشاک استفاده می شود. خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

با توجه به طیف گسترده ای از بخیه های مورد استفاده در تولید پوشاک، انجمن آزمایش و مواد آمریکا (ASTM) یک طبقه بندی برای آنها ایجاد کرد که به نام ASTM D 6193 شناخته می شود. سازمان بین المللی استاندارد (ISO) همچنین دارای یک سیستم طبقه بندی، ISO 4915:1991 است. . در ادامه این مقاله، به گروه بندی ASTM اشاره خواهیم کرد.

هر نوع بخیه عمومی به‌عنوان کلاس «100»، «200»، «300» و غیره طبقه‌بندی می‌شود. انواع این دوخت‌ها با پایان‌های رقمی در آن گروه مشخص می‌شوند. برای مثال، دوخت‌های قفلی دسته‌بندی کلاس 300 هستند. دوخت کلاس “304” به یک دوخت زیگزاگ اشاره دارد. گاهی اوقات تعداد نخ ها این دوخت ها را از هم جدا می کند و در موارد دیگر سبک است. فرقی نمی کند، با استفاده از این مشخصات صنعتی استاندارد، ارتباط با کارخانه ها و طراحان در مورد دوخت شما بسیار آسان تر می شود. نیاز دارد.

1. دوخت زنجیر خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

دوخت زنجیره ای در کلاس 100 قرار می گیرد و زمانی ایجاد می شود که دو یا چند مجموعه از نخ ها در یک الگوی زنجیره مانند به هم برسند. یک یا چند نخ سوزن به مواد مورد استفاده نفوذ می کند و حلقه ای را در زیر آن تشکیل می دهد. دوخت زنجیر به طور مکرر در قسمت های تزئینی لباس یا هر جای دیگری که نیاز به اصلاح زیبایی دارد استفاده می شود. هنگامی که دوخت به درستی دوخته می شود، می تواند خطی آراسته، ضخیم و بافت به جا بگذارد.

از آنجایی که کمی بزرگتر از سایر انواع دوخت است، دوخت زنجیره ای در پر کردن فضای لباس نیز موثر است. دوخت زنجیره ای جلوه “طناب زدن” زیبا دارد، که می تواند در جایی که از آن استفاده می شود الگوی محو بهتری ایجاد کند.خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

اما زیبایی دوخت های زنجیره ای اغلب هزینه دارد. این نوع دوخت از نخ بیشتری استفاده می کند و در عین حال که از نظر زیبایی شناختی دلپذیرتر است، به اندازه سایرین قوی نیست. درزهایی که با دوخت زنجیره ای به هم متصل می شوند، اغلب راحت تر باز می شوند. و مقدار زمان اضافی برای دوخت لباس‌هایی که در آن دوخت زنجیره‌ای استفاده می‌شود، می‌تواند اضافه شود و این نوع دوخت را نسبت به سایرین سخت‌تر می‌کند. اینها ویژگی های مهمی هستند که هنگام انتخاب استفاده از دوخت زنجیره ای در تولید پوشاک باید در نظر گرفته شوند.

2. دوخت زنجیره ای چند نخی خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

دوخت زنجیره‌ای چند نخی یا دوخت زنجیره‌ای دوبل قفل شده، در کلاس 400 قرار می‌گیرد. زمانی شکل می‌گیرد که یک یا چند نخ سوزن در پارچه حرکت می‌کنند و با گروهی از نخ‌های حلقه‌دار در قسمت زیرین لباس، بین حلقه می‌شوند. دوخت حاصل در بالا و پایین پارچه متفاوت به نظر می رسد.

می توان از آن برای کش در کمربندها، ژاکت ها، کت ها، تی شرت ها، دوخت های تزئینی روی کمربندها و موارد دیگر استفاده کرد. وقتی به درستی دوخته می‌شود، دوخت زنجیره‌ای چند نخی کمتر در معرض چروکیدگی درز قرار می‌گیرد، زیرا به جای بین لایه‌های آن، در زیر پارچه قرار دارد.

برخی از معایب واضح با دوخت زنجیره ای چند نخی وجود دارد. نخ بیشتری مصرف می‌کند و بسته به مهارت کارگران و کیفیت تجهیزاتی که استفاده می‌کنند، دوخت آن معمولاً طولانی‌تر طول می‌کشد. و اگر یک نخ آسیب ببیند، بخیه می تواند به راحتی باز شود، که ممکن است یکپارچگی کل درز را تهدید کند. بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک با دوختن زیاد یا چسباندن میله به درز برای تقویت بیشتر از این امر جلوگیری می کنند. خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

3. دوخت قفلی

دوخت تک سوزنی نیز شناخته می شود، دوخت کلاس 300 زمانی ساخته می شود که دو نخ در فواصل دوخت جزئی به هم قفل شوند. این نتیجه قلاب چرخشی است که حلقه نخ سوزنی را در حالی که به دور ماسوره می‌چرخد و دو نخ را در هم قفل می‌کند، می‌گیرد.

این دوخت بسیار رایج است زیرا یکی از سریع ترین و ارزان ترین دوخت ها است. در داخل و خارج لباس، این دوخت یکسان به نظر می رسد، در حالی که دوخت زنجیره ای و دوخت زنجیره ای چند نخی در این دو ناحیه متفاوت است. دوخت قفلی می تواند بسیار سفت شود، مانند دوخت دوقلوی 301. بنابراین معمولاً برای پارچه های کشباف و کشسانی که نیاز به انعطاف دارند مناسب نیست. خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

همه دوخت های قفلی برای اهداف یکسان مناسب نیستند. برخی از کلاس های دوخت قفلی مانند 313 و 314 برای شلوارهای لباس و کمربند مناسب هستند. برخی دیگر مانند دوخت زیگزاگ 304 برای دوخت های تزئینی یا بخش های خاصی از لباس های ورزشی مناسب تر هستند. مناسب بودن یک دوخت خاص برای یک لباس به ویژگی های دوخت مورد نیاز مشتری بستگی دارد.

4. کوک اورلاک خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

کوک اورلاک کلاس 500 با نام های بسیاری دیگر از جمله overedge، overlock، serge، overcast یا merow استفاده می شود. معمولاً در دوخت بیش از حد استفاده می شود، تکنیک دوخت ایجاد یک بخیه روی لبه پارچه بریده شده. یک گروه از نخ ها دور لبه پارچه می چرخند تا نخ های موجود در آن قرار بگیرند، که معمولاً دوخت داخلی را تقویت می کند.

با انتخاب هر جایی از یک تا پنج نخ، بخیه overlock به طور قابل توجهی در استفاده تغییر می کند:

کلاس 501، یک رشته: درز و سجاف سرتاسر

پنج نخ: بخیه های ایمنی بسیار قوی

دوخت اورلاک نسبتاً منعطف است و اغلب برای تمیز کردن لبه پارچه‌های بافتنی استفاده می‌شود. این یک انتخاب محبوب در میان تولید کنندگان لباس های ورزشی، لباس های رقص، اسپندکس و سایر لباس ها و موادی است که نیاز به کشش دارند. جدای از این کاربردها، این دوخت برای زیبایی بیشتر و جلوگیری از ساییدگی روی لبه لباس ها نیز استفاده می شود.خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

از جنبه منفی، کوک اوورلاک به دلیل مصرف نخ بسیار بالا شناخته شده است. اما علیرغم نیاز به نخ بیشتر برای دوخت اورلاک، ماشین‌های دوخت اورلاک معمولاً می‌توانند لباس‌ها را سریع‌تر از سایر تکنیک‌های رایج خیاطی بدوزند.

نتیجه

پارچه و طرحی که انتخاب می‌کنید تنها انتخاب‌هایی نیستند که باید در هنگام ساخت لباس در نظر بگیرید. بخیه ها نه تنها در استحکام، انعطاف پذیری و ظاهر درز، بلکه در طول دوره دوخت و هزینه ساخت نیز نقش حیاتی دارند.

در برخی شرایط ممکن است نیاز به دوخت قفلی باشد. در برخی دیگر، ترکیبی از بخیه های اورلاک و دوخت قفلی ضروری است. هر ترکیبی که باشد، این تصمیمات و ویژگی های دوخت مورد نظر شما در نهایت بر کیفیت و هزینه سفارش شما تأثیر می گذارد.

با دانستن این چهار بخیه رایج و نحوه ارزیابی هر کدام، می‌توانید لباس‌های خود را در طول بازرسی محصول در کارخانه با دقت بیشتری بررسی کنید. همچنین در موقعیت بهتری برای دنبال کردن آخرین روندهای مد و ارائه محصولات مورد نظر مشتریان خود خواهید بود. در نهایت، این به شما کنترل بیشتری بر روی محصول می دهد تا از مشکلات کیفیت جلوگیری کنید. خیاطی با روش مولر در شیراز-07136267240

 

مرکز آموزشهای بین المللی IHIM IRAN

ارسال پیام

ساعت کار

از شنبه تا پنج شنبه 8.30 صبح الی 8.30 شب.

اطلاعات تماس:

شعبه شیراز:

تلفن :07136267240

تلفن :07136267240

فکس :07136267240

آدرس : شیراز-قدوسی شرقی-حدفاصل کوچه 8 و 10 -ساختمان IHIM IRAN

پست الکترونیک:info@shirazihim.com

شبکه های اجتماعی